Uszkodzony przełącznik świateł mijania/ drogowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Anarki
    Classic
    • 2010
    • 15

    Uszkodzony przełącznik świateł mijania/ drogowych

    nie będę gorszy - 15 października przyjechaliśmy (z żoną) do Daniela ze Szczecina;
    oszczędziliśmy dużo kasy na naszej O2 kombi ( w stosunku do ofert ze Szczecina);
    potem jeszcze tylko koncert ZAKOWPER w klubie studenckim (specjalnie przyjechaliśmy tydzień później po samochód); w sobotę powłóczyliśmy się po Kazimierzu i po Starym mieście;
    a potem 750 km do domu - od Krakowa do Szczecina autostradą (przez Niemcy) - piekna jazda nowym autkiem

    dzięki Daniel
  • Nabuch
    Drive
    • 2009
    • 65

    #2
    Uszkodzony przełącznik świateł mijania/ drogowych

    Witajcie , wczoraj padł mi przełącznik świateł drogowych i mijania- tak się domyślam. Czy da radę go jakoś zdemontować bez zdejmowania kierownicy ? Jeżeli muszę zdjąć kierownicę na co zwrócić uwagę żeby nie odpalić poduszki ? Podobno sam przełącznik jest dzielony- tj manetki są oddzielnie od kierunków i wycieraczek a jeżeli tak to która część jest zamontowana na kierownicy ? ?Ktoś już to robił? Czekam na jakieś uwagi jak to zrobić żeby przeszło to bezproblemowo.Pozdrawiam Nabuch

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      musisz zdjąć kierownicę. odepnij aku minutkę przed demontażem jaśka. obie części są montowane przy kierownicy. jak już pozbędziesz się kółka- to będzie proste :wink:
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • Nabuch
        Drive
        • 2009
        • 65

        #4
        Zamieszczone przez robekcool
        musisz zdjąć kierownicę. odepnij aku minutkę przed demontażem jaśka. obie części są montowane przy kierownicy. jak już pozbędziesz się kółka- to będzie proste :wink:

        Dzięki za info.
        Nie wiesz może czy te włączniki są rozbieralne czy szkoda sobie zawracać głowę i kupić coś w zamian?
        Rozumie że rozłożenie na połówki przełącznika można zrobić najwcześniej po zdjęciu kierownicy ?

        Komentarz

        • robekcool
          RS
          • 2009
          • 2041
          • Octavia II (1Z3)
          • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

          #5
          www.k-mot.pl
          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
          Autoholowanie.
          Robert Kulma

          Komentarz

          • goryl3
            Ambiente
            • 2010
            • 126

            #6
            Ostatnio zmieniałem przełącznik kierunkowskazów. Za pierwszym razem męczyłem sie kupe czasu ze zdjęciem poduszki, za drugim całość rozebrania i złożenia zajmuje od 20 min do pół godziny, trzeba zdjąć poduszkę, kierownicę, taśmę od poduszki, obudowy kolumny i potem już jest dostęp do przełączników.
            www.jem-zdrowo.com.pl

            Komentarz

            • Nabuch
              Drive
              • 2009
              • 65

              #7
              Dzięki chłopaki za informacje. Jutro jestem umówiony z kolegą na wymianę tego ustoroju... Mam nadzieję tylko że będzie to na popołudnie dostępne w lokalnym sklepie i panowie z policji nie będą się interesować czy jadę na mijania czy na przeciwmgielnych Pozdrawiam wszystkich serdeczni

              Komentarz

              • goryl3
                Ambiente
                • 2010
                • 126

                #8
                U mnie przeciwmgielne włącza się przełącznikiem od włączania świateł. A drogowe manetką od kierunkowskazów. Jeżeli masz problem z przeciwmgielnymi to nie ten przełącznik. (W jednym poście piszesz mijania i drogowe a w drugim mijania i przeciwmgielne) :wink:
                www.jem-zdrowo.com.pl

                Komentarz

                • Nabuch
                  Drive
                  • 2009
                  • 65

                  #9
                  Przeciwmgielne mają być zmyłką dla misiaków jakby coś i na szczęście chodzą Jakoś do roboty muszę dojechać a nie chciałem rozcinać instalacji i przepinać spoza manetki . Lipnie to trochę w szkodniku zrobili że nie ma przekaźnika tylko idzie przez styk... Tak to byłoby rach ciach wyjąć przekaźnik i włożyć i po kłopocie a dostępność pewnie byłaby o niebo lepsza.Rozbebrałem to dzisiaj ale nie brałem się już za kierownicę bo nie miałem za bardzo kluczy . Niby rezystancja rzędu kilku ohmów jest przy odłączonym akumulatorze ale jak już pójdzie pod obciążenie to wszystko znika...pewnie styk wysmażony

                  No przełącznik wymieniony. Rzeczywiście nie jest to trudne tylko trzeba trochę uważać na ustawienie kierownicy i taśmy od poduszki. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam.
                  Proszę o zamknięcie tematu

                  Komentarz

                  Pracuję...